j
Čaj a apokalypsa
Divadlo Letí Praha
/ Kč

Termín bude upřesněn.

Skupina

F

malý sál

Autor

Caryl Churchillová

Režie

Martina Schlegelová

Hrají

Z. Kronerová, E. Holubová, E. Salzmannová, Z. Oubramová, V. Strnad / D. Renč / J. Hovorka

www.divadlo-leti.cz

Hladomor začal, když bylo osmdesát procent jídla odkloněno do televizních pořadů. Lidé sledovali snídani na iplayeru cestou do zaměstnání. Když došla rýže, distribuovala charita smartphony, takže umírající mohli sledovat pořady o vaření.
Tři letité přítelkyně tlachající na idylickém anglickém venkově a nečekaná návštěva paní Jarretové, která přináší svědectví o světě tam – venku za živým plotem. Odpolední čaj, růžové keře a rozpravy o dětech, televizních pořadech, zrušených obchodech, vraždě manžela a drobných neurózách. Ale také o hladomoru, potopě, vymírající civilizaci a zoufalých zvířatech.
Hry královny současné britské dramatiky obvykle experimentují s divadelní formou a téměř vždy řeší společensky angažovaná témata. Často zdánlivě nesouvisející scény tvoří autorčinu interpretaci světa a předjímají jeho směřování. Hru, která měla v Anglii premiéru v roce 2016, nastudovala umělecká šéfka divadla s vášní pro nové hry jako herecký koncert čtyř výrazných osobností za klavírního doprovodu Satieho miniatur.