j
Legorytmus - TANEC PRAHA 2020 v Táboře
tYhle
28/6/2020
neděle 14.30
120 Kč
y

Skupina

mimo předplatné

divadelní zahrada

Autor

Marie Gourdain

Režie

Marie Gourdain

Hrají

Sabina Bočková, Florent Golfier, Lukáš Karásek, Štěpánka Mancová

www.tanecpraha.cz

Veselé pohybové představení inspirované olympiádou, spartakiádou i aerobikem zobrazuje zvláštní partu sportovců, kteří se snaží dosahovat sportovních cílů nečekaným způsobem. Představení se dotýká absurdna, pokouší se veselým způsobem uvolnit od přísných řádů a přiblížit se pohybu bez cíle - je to ale vůbec povolené?

Pořádáno ve spolupráci s Tancem Praha z.ú. za podpory Ministerstva kultury ČR a města Tábor v rámci dotačního Programu podpory aktivit v oblasti kultury v letech 2020 – 2023.


Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je již po tři dekády jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Může se stát, že rok 2020 bude poprvé v historii festivalu věnován pouze domácím umělcům. Proč ne? Česká taneční scéna za poslední dekádu prorazila na mezinárodním poli jako nikdy předtím, vedle prvních tvůrčích generací polistopadového období vzkvétá i zcela nová mladá energie a je důležité otevřít příležitosti všem. Umělci dokáží čelit výzvám, nejsou vázáni na divadelní prostory, jsou zvyklí vyjít mimo jejich zdi a vytvářet performance takřka kdekoliv. Tým Tance Praha i Divadlo Oskara Nedbala Tábor je v tom rádi podpoří, abychom neochudili veřejnost o to, co živé umění činí skutečně živým - kontakt s diváky. Neopakovatelný, nenahraditelný online prostředím, naprosto unikátní.


Prodej vstupenek:
od pondělí 25. května 2020 v 8.30 online, od 15.00 v pokladně

Fotografie: Hedvika Drenčeni