j
Maryša
HaDivadlo Brno
1/11/2018
Čtvrtek 10.00
VYPRODÁNO 100 Kč

Představení proběhlo.

Určeno pro

SŠ a SOU

velký sál

Autor

Alois a Vilém Mrštíkové

Režie

Lukáš Brutovský

Hrají

M. Maršálek, S. Peková, S. Venclovská j.h., T. Malíková, C. Drozda, J. Grundman j.h., V. Zástěrová j.h., K. Valůšková/ G. Štefanová j.h., J. M. Valůšek/ M. Kumhala, J. Lepšík, Z. Humpolec, D. Čepická j.h./ N. Petlachová j.h./ R. Petlachová j.h., Šimon Klacl j.h./ T. Gut j.h.

Délka představení

160 minut

www.hadivadlo.cz

Od obětavé tvrdohlavosti k tvrdohlavé oběti.“

Klasické drama českého realismu o rozkladu moravské vesnice, na jehož počátku stojí rozhodnutí rázovitého sedláka a vynikajícího hospodáře provdat svou mladou dceru za stárnoucího bohatého vdovce se třemi dětmi, je dramatem o právu na lásku, kupčení s majetkem, pravdou i náboženstvím. Je dramatem ženy, která se stává obětí předsudků, zaslepenosti, tradičních hodnot i vlastní tvrdohlavosti. Ženy, která se z vůle boží stává vražedkyní.

Pro slovenský inscenační tým, režiséra Lukáše Brutovského a dramaturga Mira Dacho, je typická koncentrovaná práce s textem, scénický minimalismus, jemné interpretační nuance bez zbytečných aktualizací a zejména důraz na hereckou akci. Představení se stalo Inscenací roku 2014 v anketě Divadelních novin.