j
Halina Šimková - Jak (ne)vážit Spravedlnost
Science Café
9/10/2018
Úterý 19.00
50 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

DON klub

www.sciencecafe.cz

Zatímco klasické kriminalistické disciplíny si své know-how udržují desítky let v prakticky nezměněné podobě, moderní forenzní obory, jako je analýza DNA, využívají stále nové poznatky přírodních věd a neustále rozšiřují svůj potenciál. Všechny tyto obory však bez ohledu na svou technickou podstatu musejí umět správně vyjádřit váhu zjištěných důkazů, tedy to, jak moc výsledky jejich zkoumání svědčí pro něčí vinu či nevinu. Jak to dělají? Umějí to vůbec? A mohou se splést?

Forenzní genetička Mgr. Halina Šimková přednáší na třech vysokých školách a propaguje tzv. bayesovskou inferenci. Pracovala v Kriminalistickém ústavu v Praze. Nyní je na volné noze a mimo jiné je místopředsedkyní Československé společnosti pro forenzní genetiku.

SCIENCE CAFÉ
je cyklus přednášek a neformálních diskusí s vědci v příjemných prostorách kaváren. V České republice jej inicioval spolek Otevíráme a v současnosti se pod jeho záštitou konají Science Café ve více než 15 městech. Od roku 2008 vystoupilo na Science Café přes 200 úspěšných českých vědců napříč mnoha obory. Počínaje říjnem se do prestižního projektu zapojuje i DON Tábor. V prostorách kavárny budeme pravidelně měsíčně pořádat setkání se zajímavými osobnostmi české vědy.

Generálním partnerem Science Café je Nadační fond na podporu vědy Neuron.