j
Z ateliéru tvůrce přírody - František Malotín
3/1 - 29/3
y

DON foyer a galerie EVÁRIUM

otevřeno v době večerních představení (hodinu před a o přestávkách), při prohlídkách divadla a na požádání

Celoživotním tématem fotografické činnosti někdejšího sóloflétnisty Symfonického orchestru Československého rozhlasu a pedagoga Konzervatoře Praha je příroda se svou krásou - zachycování estetických tvarů a barev. Není pohledem přírodovědce, ale vynikajícího fotoamatéra, který je od 13 let neustále v kontaktu s fotoaparátem, resp. fotoaparáty, jichž vystřídal za svůj plodný a bohatý život čtrnáct.

Základ mého vřelého vztahu k přírodě spatřuji v prožití klidného dětství na malebném statku u Nového Bydžova obklopeného tehdy nerušeným okolím, kde jsem se 15. listopadu 1929 narodil. Soucit, laskavost a ochranu i těch nejmenších tvorečků jsem po příkladu nejbližších členů rodiny považoval za samozřejmost. Nad vším stojí ušlechtilá osobnost mé matky, která ve mně od dětství s láskou probouzela vnímavost veškeré krásy toho malého světa s jeho nejrůznějšími čarovnými barvami a tvary.
S tímto vkladem žiji dodnes a cítím, že mě za ta dlouhá léta veskrze prostoupil. Nyní je mým přáním, pokud mi ještě zbývá čas, abych co nejdokonaleji poukázal na krásu stvoření a vyjádřil tak obdiv a chválu jeho stvořiteli.  
F. M.