j
Z Tábora & Tři roky | Lukáš Bláha
2/4 - 28/6
y

DON foyer a galerie EVÁRIUM

otevřeno v době večerních představení (hodinu před a o přestávkách), při prohlídkách divadla a na požádání

fotografie

První část výstavy nazvaná Z Tábora zachycuje město v té nejniternější podobě. Černá a bílá dovolí popustit uzdu fantazie. Detaily uliček Starého města, čmáranice na zdech domů, na chodníku pohozené nepotřebné poklady, ale také setkání místních obyvatel s objektivem i zvěčněné emoce v momentech radosti i smutku.
V sérii Tři roky táborský fotograf Lukáš Bláha až téměř s voyeurským zanícením zachycuje nejen samotné vystupující umělce, ale především celkovou atmosféru akce, kterou umocňují záběry do publika a syrovější zpracování fotografií.

Kouzlo fotografie objevil táborský rodák Lukáš Bláha již v dětství díky svému otci, amatérskému fotografovi. V roce 2008 si pořídil vlastní kinofilmovou zrcadlovku Canon a krátce poté začal spolupracovat s Týdeníkem Táborsko. V roce 2013 se stal členem fotokomunity v domě U Beránka v Českých Budějovicích, kde se pod vedením Davida Veise postupně zdokonaloval a zásadně změnil i přístup k fotografování.  Fotografie publikoval v regionálním i zahraničním tisku (Slovensko, Kamerun) a prezentoval na sedmi společných a dvou samostatných výstavách. Autor je inspirován fotografiemi M. Jodase, A. Corbijna a Ch. Steina.

Vernisáž výstavy a setkání s autorem se koná v úterý 2. dubna 2019 od 17 hodin s úvodním slovem ředitelky divadla Mgr. Lindy Rybákové a hudebním doprovodem kytaristy Jana Váni.