D/O/N májový - v květnu hrajeme venku

Milé divačky, milí diváci,

v květnu se divadlo po čtyřech měsících rozloučí s online prostředím. Další programy budou probíhat již na veřejnosti, konkrétně z balkonu starého divadla, na ulici před divadlem a v divadelní zahradě.

„Jaro je plné radosti a nové naděje. V mých představách jsou to rozkvetlé stromy a ulice zalité sluncem. A hudbou. Ve středu dopoledne, cestou na trh, můžete společně s námi prožít něco krásného. Opravdový koncert. Zatím tedy jen z balkonu divadla a bez vůně divadelního sálu, ale přesto - opravdový koncert,“ zve ředitelka divadla Linda Rybáková.  

Na programu jsou lidovky v podání Karolíny Berkové za doprovodu Karla Juráně, koncert neoromantického pianisty a skladatele Chalupskiho, klasika od Kvarteta Jihočeské filharmonie a blues dvojice Paul Batto a Ondřej Kříž. Vernisáž výstavy Petry Bolkové a Jaroslava Exnera proběhne 20. 5. od 17 h na ulici před divadlem. Divadelní zahrada bude jedním z míst pro projekce v rámci mezinárodního festivalu Jeden svět v Táboře 2021.

Do 18. května zůstává v DON galerii nainstalována výstava Sítě malíře Davida Kolovratníka, kterou poté vystřídá výstava DOMA. / At Home. Petry Bolkové a Jaroslava Exnera. Otevírací doba galerie a pokladny je od 10. května každý všední den od 13 do 18 h a ve středu ještě navíc od 9 do 11 h.

Koncerty z balkonu starého divadla jsou zdarma, ale můžete je podpořit koupí vstupenky v pokladně či online.

Těšíme se na Vás.

Vaše Divadlo Oskara Nedbala Tábor