2:22 - Duchařský příběh
Činoherní klub Praha
29/5/2024
středa 19.00
450, 420, 390 Kč
y

Skupina

B

velký sál

Autor

Danny Robins

Režie

Braňo Holiček

Hrají

Romana Widenková, Markéta Stehlíková, Jan Hájek, Václav Šanda

www.cinoherniklub.cz

Jenny a Sam se spolu se svou malou dcerkou čerstvě nastěhovali do starého viktoriánského domu, který rekonstruují. První noci v neznámém a ještě nezabydleném prostředí jsou lehce děsivé. Jenny je přesvědčená, že každou noc přesně ve 2:22 se z dětské chůvičky ozývají kroky – někdo chodí okolo postýlky. Je možné, že v domě straší? Sam, který je vědec, je pouze ochotný připustit, že cokoli může být slyšet, se dá jednoznačně rozumně vysvětlit. A tak během kolaudačního večírku, na který přijde jejich kamarádka Lauren se svým novým partnerem Benem, po pár skleničkách vína padne rozhodnutí, že všichni zůstanou vzhůru. Až do 2:22… a pak se uvidí.

Danny Robins je britský dramatik, scenárista a novinář. V současnosti je především známý jako tvůrce velice populárních a oceňovaných podcastových sérií BBC THE BATTERSEA POLTERGEIST a THE WITCH FARM, ve kterých kombinuje dokument s dramatickou formou, a taky UNCANNY, kde s přímými svědky a nezávislými odborníky rozebírá a zkoumá duchařské a další paranormální zážitky a události.

Za prvé si myslím, že je ta hra skvěle napsaná. A to, co mě na ní strašně zaujalo, je střet těch dvou pohledů na svět – jednoho naprosto racionálního, skeptickýho a druhýho, kterej připouští existenci něčeho, co nás přesahuje. Braňo Holiček, režisér

Délka představení: 2:22