294 statečných - Jaro 2021
Divadlo pod Palmovkou Praha
1/6/2022
středa 19.00
390, 360, 330 Kč
y

Skupina

B

velký sál

Autor

Tomáš Dianiška

Režie

Tomáš Dianiška

Hrají

Kamila Trnková/ Klára Suchá, Gabriela Míčová, Vojtěch Fülep/ Denis Šafařík, Ivana Wojtylová, Denny Ratajský, Martin Hruška, Daniel Krečmar, Jakub Albrecht, Adam Vacula, Barbora Kubátová, Martin Němec, Tereza Dočkalová, Jiří Panzner, Jakub Tvrdík

Délka představení

165 minut

www.podpalmovkou.cz

Hra podle skutečné události o zákulisí největšího hrdinského činu našich dějin.

Je třeba rozstřílet toho kata, co sedí na hradě. Snad nám někdo spadne z nebe. Olda je řezník a dělá fantastické řízky. Aťa zbožňuje verneovky a až vyroste, bude pistolníkem. Jindřiška se poprvé zamilovala a všimla si, že tady v Libni to krásně voní. A všichni mají tajemství. Tatínek už strachem zešedivěl. Jak můžou být obyčejná děcka tak odvážná? Hlavně ať nikdo nezradí, jinak se Jindřiška nestihne zamilovat podruhé.

Tomáš Dianiška, herec, dramatik a režisér, je jeden z největších talentů současné divadelní scény. Držiteli Ceny divadelní kritiky 2017 v kategorii Talent roku se dostává shodně velké pozornosti z řad odborné veřejnosti i divácké obce. Je autorem celé řady oceňovaných inscenací, které od roku 2014 uvádí převážně v Divadle pod Palmovkou. Ve své tvorbě mimo jiné velmi svérázným způsobem zpracovává historické dramatické příběhy (Mlčení bobříků, Transky, body, vteřiny, Přísně tajné: hrubá nemravnost, Bezruký Frantík), pro které je typická silná nadsázka, mediální odkazy a forma koláže.  To jsou také hlavní zbraně inscenace, která emotivně, jindy s nadsázkou, vypráví o operaci Anthropoid.


Přeložené představení (původní termín 18/1/2022). 

Vstupenky a předplatenky B-JARO 2021 zůstávají v platnosti.