j
Agent tzv. společenský
Švandovo divadlo a Testis Praha
8/3/2020
neděle 19.00
440, 390, 290 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

D

malý sál

Autor

Martina Kinská, Radek Schovánek

Režie

Martina Kinská

Hrají

Klára Cibulková, Tomáš Pavelka, Ivan Řezáč, Viktor Kuzník/ Oskar Hes

Délka představení

75 minut

www.svandovodivadlo.cz

Silný příběh rodiny, na jejímž počátku byl úkol StB.

I v těch nejsoudržnějších rodinách existují tajemství, o nichž si myslíme, že je dávno pohřbil čas. Co se stane, když léta zamlčovaná pravda vyjde najevo?

Téměř detektivní drama mezi normalizací a současností o absurditách, které s sebou minulý režim a uhýbání v něm nesly, a o nepříjemné minulosti, která nás neustále dohání.  Hra vycházející z reálných materiálů Státní bezpečnosti získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu roku 2018. Pod textem jsou podepsáni dlouholetá dramaturgyně Švandova divadla Martina Kinská a Radek Schovánek, přední český publicista, badatel a odborník na fungování StB. Působil v Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, Ústavu pamäti národa i Ústavu pro studium totalitních režimů. Kinská zaujala již svým režisérským debutem vlastní hry Pankrác ´45 o kolaboraci, vině a nevině.

Po představení Vás srdečně zveme do DON klubu na besedu s autory inscenace – dlouholetou dramaturgyní Švandova divadla Martinou Kinskou a Radkem Schovánkem, předním českým publicistou, badatelem a odborníkem na fungování StB. Působil v Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, Ústavu pamäti národa i Ústavu pro studium totalitních režimů.

Besedu moderuje herečka Klára Cibulková.