Boj o oheň - DEN DĚTÍ V DON
Naivní divadlo Liberec
5/6/2022
neděle 14.30
120, 100 Kč
y

Skupina

E

malý sál

Autor

Vít Peřina

Režie

Tomáš Dvořák

Hrají

Diana Čičmanová, Veronika Košvancová Khomová, Bára Purmová, Markéta Sýkorová, Filip Homola, Petr Jelínek, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Antonín Týmal

Délka představení

45 minut

www.naivnidivadlo.cz

Marionetový souboj pravěkých kmenů inspirovaný klasickou Shakespearovou tragédií.

Dva znepřátelené kmeny mezi sebou již od nepaměti bojují a se soupeřením nedovedou ustat. Jejich bojovníci se perou o jámu na mamuta, o maso z mamuta, a především o oheň, na němž by si mamutí maso mohli upéct. Jenom dívka Kočka z kmene Amuletů a mladík Huban z kmene Talismanů na setrvačnou nevraživost svých předků nehodlají navazovat. Díky jejich lásce získává slovo oheň zcela nový význam. Dokáže jejich pouto nakonec oba znepřátelené kmeny usmířit?

V inscenaci hraje kompletní herecký soubor oceňovaného Naivního divadla s více než dvěma desítkami marionet.


DEN DĚTÍ V DON

Děti mají svátek a my to musíme pořádně oslavit! Jen co na malém sále pravěké kmeny dosoupeří svůj Boj o oheň, čeká na děti bojová akce v divadelní zahradě. Ale ničeho se nemusíte bát, bojovat se bude ve smyslu her a hravých aktivit, za jejichž splnění děti čeká malá odměna. Ale především je to možnost v divadle zažít nová malá i velká dobrodružství a společnými silami něco vytvořit a něco se dozvědět. Třeba jak zpívá sýkorka a kde v zahradě najdete krásné růže! Ať žije léto, ať žijí děti!