Debaty, čtení, setkání
TABOOK v DON
28/9/2018
pátek 11.00
- Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

DON klub

11:00-12:00
Mašek, Šindelka, Pokorný/ SVATÁ BARBORA
Autoři představí komiks na motivy kuřimské kauzy. Dokument, detektivka, nebo jen poodhalování pravdy, fikce, či obludná realita? Jak se popasovat s příběhy, které se vzpěčují lidskému rozumu a všem společenským pravidlům? Kde je pravda a kde lež?

12:30-13:30
Na cestě do Brna/ VYŠÍVÁME TOVÁRNU, ŠIJEME SEŠIT
Zóna pro umění 8smička, kterou najdete v polovině D1 na cestě z Prahy do Brna (a zpět) je hlavním motivem vyšívánky s motivem bývalé textilní továrny. Klára Syberová s Ondřejem Plášilem s vámi vyšijí továrnu na desky (na sešit) a naučí vás ušít sešit nebo knížku. Workshopje určený pro malé i velké návštěvníky.

14:00-15:30
Proč nemá kultura víc místa v médiích? 
Zbyněk Vlasák (Salon Práva), Ondřej Bezr (Lidovky), Antonín Pfeifer (Český rozhlas), Jaroslav Špulák (Právo) a Jan Vitvar (Respekt)
Kulturní rubriky a kulturní stránky. Rozšiřují se, nebo naopak zmenšují? A jak se vybírá jejich obsah? Pozvali jsme renomované kulturní redaktory k diskusi o tom, kolik prostoru má kultura v médiích – a kolik by ho mohla mít. Moderuje Marek Toman.

16:00-17:00
RENATA PUTZLACHER/ debata
Setkání s básnířkou, scenáristkou, textařkou a překladatelkou. Polka, která žije mezi Brnem a Těšínem, ale po předcích zdědila i německou, huculskou a horalskou krev.

19:00-20:30
KITTCHEN/ koncert
jeviště
Koncert postfolkového písničkáře z Doks produkujícího písně tklivých melodií a uhrančivých textů, doprovázeného hutnou elektronikou producenta Aid Kida.
Vstupné 150 Kč. Vstupenky

19:30-21:00
ARNOŠT GOLDFLAM/ debata, čtení
Setkání s českým hercem, dramatikem, režisérem, pedagogem a spisovatelem.