Divoké devadesátky
beseda
30/3/2023
čtvrtek 19.30
Vstup volný
y

Skupina

mimo předplatné

malý sál

Náš dramaturgický tým pro letošní rok připravil programovou novinku. Diskuzní bloky napojené na téma vybraných divadelních představení budou chtít divákům zprostředkovat intenzivnější zážitek z předváděných her a zároveň v některých případech reflektovat a analyzovat i jejich literární předlohy. Divadlo totiž není odtržené od světa, ale často je jeho zrcadlem, aktualizuje ho nebo vůči němu stojí v přímé konfrontaci. I proto budeme na chystané besedy zvát speciální hosty především z kulturního provozu, kteří budou rozšiřovat povědomí o aktuálních společenských fenoménech vždy v úzké vazbě na divadelní hry v našem programu.

Premiérový pořad chystané série besed nese název Divoké devadesátky a je volně napojen na inscenaci Discoland. Pozvání přijali scenáristé a režiséři hry Boris Jedinák a Emil Hokr z Divadla Na zábradlí, publicista a moderátor ze Seznam Zprávy Jindřich Šídlo, architekt a herec Divadla Sklep David Vávra a novinář a moderátor Otakar Svoboda.

Proč naší společností tato živelná dekáda v posledních letech tak rezonuje a nejsou devadesátá léta v kultuře mytizovaná? Jak ji účastníci nahlíží ze současné perspektivy a má tato doba stále co říct současné generaci mileniálů a generaci „Z”? Večerem provede hudební publicista a spisovatel Pavel Klusák, který do pořadu rovněž zakoncipuje „devadesátkové klipy” s podtitulem „dobový bizár”.

Na akci je možné rezervovat si místo.
Akce je přesunuta do malého sálu.