j
Dobrá rada drahá
Horácké divadlo Jihlava a Ensemble 18+
30/9/2020
středa 19.00
420, 370, 290 Kč
y

Skupina

A

velký sál

Autor

Josef Bárta

Režie

Michal Skočovský

Hrají

Vojtěch Šembera/ Jan Janda, Zuzana Kopřivová/ Lucie Vagenknechtová, Václav Vallon/ Daniel Matoušek, Nikola Uramová/ Tereza Smoláková, Vít Šantor/ Vít Nosek, Josef Kováčič

Délka představení

90 minut

Unikátní provedení znovuobjevené komické zpěvohry (singspielu) českého klasicistního skladatele. Příběh zasazený do exotického Orientu je plný známých postav a motivů - mlsných dědků se záluskem na mladou ženu, zbožných pokrytců a šejdířů, spiklenců v převlecích a napálených skrblíků, potrestaných intrikánů a vítězící lásky mladých.

Obnovená premiéra jiskří mládím a talentem nejnadanějších studentů Hudební a taneční fakulty AMU. Vznikla v koprodukci Horáckého divadla s Markem Štilcem, který patří k nejvýraznějším představitelům mladé generace českých dirigentů. Pod jeho vedením klasicistní komorní orchestr Ensemble 18+ s náležitou pečlivostí a mistrnou lehkostí přednese singspiel Josefa Bárty, Mozartova současníka a Čecha působícího úspěšně ve Vídni.

Ač je této hudební frašce více než 200 let, získá si Vás krásnými áriemi, zvonivými melodiemi, neodolatelnými gagy a vtipnými dialogy v živém českém překladu.

Hudební nastudování, dirigent: Marek Štilec