DON živě | DAVID KOLOVRATNÍK a JAVOR & KOLOR
vernisáž výstavy Sítě a koncert
8/4/2021
čtvrtek 19.00
200 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

Živý přenos vernisáže výstavy a koncertu sledujte ve čtvrtek 8/4 od 19.00 ► ZDE

David Kolovratník se ve své práci intenzivně zajímá mimo jiné o nepoznanou minulost části své rodiny. Fragmenty nejen zděděného fotoarchivu jsou mu předlohou k obrazům. Postavy, o kterých se může často jen domnívat, kdo jsou nebo byly, staví do zcela nových, nikdy neproběhlých situací a vztahů.
Dotýká se i tématu nestability, nejistoty lidského bytí a křehkosti všeho, co je nám více či méně známé a blízké. Postupně se dostává až k symbolu kořenů, zpět k základům bytí.
V obrazech se odráží také myšlenka krevního řečiště, neboť stejně jako žíly a tepny vyživují a zajišťují fungování našich fyzických schránek, tak podobným způsobem pracují řečiště vodních toků.

Výstava Sítě přirozeně reflektuje autorovu dosavadní tvorbu, která „pavoučím“ způsobem splétá jednotlivá témata a vytváří tak autentické mozaiky.

Kromě vizuálního umění se David věnuje bubnování v nespočtu undergroundových kapel, hudebních těles a projektů jako například Tamers Of Flowers nebo Nauzea Orchestra, s jejímž principálem Ondřejem Švandrlíkem účinkuje i v divadelním představení Sen noci svatojánské v ústeckém Činoherním studiu.


Vernisáž výstavy proběhne online ve čtvrtek 8. dubna 2021 v 19.00 v DON galerii a na úvodní slovo autora naváže koncert dua JAVOR & KOLOR, které společně s Davidem Kolovratníkem tvoří výtvarník a táborský rodák Richard Fischer.

Celou výstavu si budete moci prohlédnout v naší ► fotogalerii.

Živé přenosy probíhají na našich ► facebookových stránkách.

Záznamy jsou posléze ke zhlédnutí také na YouTube kanálu ► Divadlo Oskara Nedbala Tábor.

Chcete podpořit umělce?
Ačkoliv jsou přenosy zdarma a volně dostupné, umělce můžete podpořit koupí e-vstupenky.


foto archiv GAMPA (Galerie města Pardubic).