Duše na internetu
beseda
28/4/2023
pátek 19.00
Vstup volný
y

Skupina

mimo předplatné

DON klub

Náš dramaturgický tým pro letošní rok připravil programovou novinku. Diskuzní bloky napojené na téma vybraných divadelních představení budou chtít divákům zprostředkovat intenzivnější zážitek z předváděných her a zároveň v některých případech reflektovat a analyzovat i jejich literární předlohy. I proto budeme na chystané besedy zvát speciální hosty především z kulturního provozu, kteří budou rozšiřovat povědomí o aktuálních společenských fenoménech vždy v úzké vazbě na divadelní hry v našem programu. 

Druhý pořad chystané série besed nese název Duše na internetu a je volně napojen na inscenaci 8 GB tvrdýho porna. Pozvání přijal dramaturg hry David Košťák, kmenový člen nezávislého Divadla Letí a pražského Švandova divadla, oceňovaná spisovatelka a držitelka Magnesie Litery Petra Hůlová, redaktorka kulturních novin A2 a bohemistka Marta Martinová zabývající se vlivem technologií na mezilidské vztahy a oblastí překryvu sociálních a environmentálních témat a také psychoterapeutka Tereza Růžičková z platformy Moderní láska.

V dnešní informačně přesycené době musí společnost znovu přehodnocovat to, co je intimní a co veřejné. Jak se proměňuje intimita na sociálních sítích a jaký vliv má na utváření našich mezilidských vztahů? Je dnes prostřednictvím internetových platforem jednoduší navázat milostný vztah nebo se naopak naše interakce stávají povrchnějšími? Co se děje s naší duší na internetu?

Akci bude moderovat Hana Řičicová