Eduard Šístek, Marie Šumníková
19/9/2023
úterý 19.00
250, 250, 210 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

H

malý sál

Eduard Šístek - violoncello
Marie Šumníková - klavír

Eduard Šístek je jeden z nejvýraznějších violoncellistů mladé generace. Studoval hru na violoncello na Pražské konzervatoři, na Akademii múzických umění a na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Je stálým členem České filharmonie, ve které získal bohaté zkušenosti pod vedením šéfdirigentů Jiřího Bělohlávka a Semjona Byčkova. Pravidelně vystupuje jako sólista a komorní hráč. Kromě tradičního repertoáru se věnuje i hudbě soudobé.

Jako sólista spolupracoval s Filharmonií Bohuslava Martinů, Moravskou filharmonií Olomouc, Komorní filharmonií Pardubice, Severočeskou filharmonií Teplice a s Karlovarským symfonickým orchestrem.

Je laureátem mezinárodních soutěží. Mimo jiné obdržel Cenu pro nejúspěšnějšího nejmladšího účastníka soutěže Pražské jaro 2012. Čtyřikrát po sobě zvítězil na mezinárodní violoncellové soutěži v Rakousku. Absolvoval mistrovské kurzy u předních českých a zahraničních violoncellistů.

Marie Šumníková začala hrát na klavír ve čtyřech letech a až do 15 let ji učila maminka Jana Šumníková. Poté absolvovala Pražskou konzervatoř pod vedením Martina Kasíka. V současné době studuje na pražské AMU u prof. Ivana Klánského.

Od dětství se úspěšně účastnila národních i mezinárodních soutěží - 2. cena v Mezinárodní soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních 2015 a 2017 v kategorii do 30 let, titul finalista v soutěži International Chopin piano competition v Budapešti 2016 v kategorii do 30 let, 1. cena v soutěži International piano competition 2017 v Milánu a 2. cena na International Weber piano competition v Drážďanech 2019.

Za sebou má řadu významných koncertů u nás i v zahraničí (Rakousko, Německo, Švýcarsko, USA...). Jako sólistka vystupuje s filharmonickými a symfonickými orchestry.

V koncertním programu zaznějí skladby Richarda Strausse, Leoše Janáčka, Ernesta Blocha a Césara Francka.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.