j
KEEP CALM - Noc divadel 2019
Ufftenživot Praha
16/11/2019
sobota 19.00
REZERVACE NUTNÁ, 0 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

malý sál

www.ufftenzivot.cz

Dokument o dvou jedincích v nekonečném příběhu.

Inscenace byla v anketě i-divadlo nominována na Nejlepší alternativní inscenaci roku 2017. Sára Arnstein ve stejné anketě zvítězila v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2017. Jiří Šimek je táborský rodák s vášní pro autorské divadlo, za sebou má však i výraznou roli v koprodukčním filmu Anthropoid (2016). Ještě během studií na pražské DAMU založili společně se Sárou Arnsteinovou Ufftenživot.

Jsme víc než #příroda. Jsme víc než #zvířata. #Svět nám patří – vždyť jsme vytvořili institut vlastnění a s ním i spoustu dalších věcí. Třeba #hrdinství. Máme sny, #stíny a fantazii. Co jsme si vymysleli, to taky žijeme. Možná proto se naše představy o světě hroutí, tuto skutečnost téměř nikdo nepřijímá a na bolest se berou léky. #Absurdní. Možná nám to pomalu dochází, a tak se smějeme a reflektujeme to, co cítíme, že reflektovat musíme. #Lajky a #sdílení nám nestačí.

Většina našich problémů pochází z jednoho zdroje. Jsme z jednoho zdroje. Občas, když vykoukneme z #bubliny, z reality ve které žijeme, spatříme nekonečno. Jsem #člověk, moudrý jedinec, rodinný příslušník, přítel, hrdina. Jsem velitel, součástka, činitel, ničitel, jsem vším. Kdo jsem? Odkud pocházím, ke komu patřím a ke komu ne? Patřím světu? Jednou umřu a stanu se Zemí, zvířetem, vesmírem. A co pak?

„Zachovej klid a pokračuj” (KEEP CALM and CARRY ON) – válečný slogan, kterého se chopil internet a vytvořil z něj univerzální radu pro všechny situace. Stejně tak i samotná inscenace hledá univerzální návod na život. Dva performeři, každý sám a přitom spolu, zvou diváky, aby s nimi sdíleli pocity, které nejsou ani hledišti zcela neznámé. Chvílemi to vypadá jako šílený #chaos, ale nakonec není o nic chaotičtější než to, v čem žijeme – ve změti písní, hesel, sloganů a memů. V odcizeném světě sdílení, ve světě ironie, kýče, radosti a smutku.

Každopádně #sranda musí bejt…

V autorské režii účinkují Sára Arnsteinová a Jiří Šimek.

Rezervujte si vstupenku zdarma od 4. listopadu online či v pokladně divadla.