Konec rudého člověka | Podzim 2022
Divadlo v Dlouhé Praha
17/5/2023
středa 19.00
450, 420, 390 Kč
y

Skupina

A

velký sál

Autor

Světlana Alexijevičová, Daniel Majling

Režie

Michal Vajdička

Hrají

Jan Vondráček, Johanna Tesařová, Tomáš Turek, Magdalena Zimová, Jan Sklenář, Samuel Budiman/ Šimon Kučera/ Alex Mojžíš, Štěpánka Fingerhutová, Pavel Neškudla, Miroslav Zavičár, Marie Poulová, Samuel Toman, Martin Matejka, Klára Oltová, Antonín Brukner/ Jan Staněk, Daniel Deutscha/ Tomáš Zvědělík

Délka představení

170 minut

www.divadlovdlouhe.cz

Vážení diváci,

z důvodu náhlé nevolnosti v souboru v den konání akce je představení přeloženo.
Náhradní termín je 17/5/2023. 

Děkujeme za pochopení.


Otázka na rádio Jerevan: Co bylo dřív, vejce, nebo slepice?
Odpověď: Dřív? Dřív bylo všechno – vejce, slepice, maso, cukr

Tragikomická sonda do duše ruského člověka na motivy knihy Doba z druhé ruky laureátky Nobelovy ceny za rok 2015.

Rodinné drama v době velkých změn. Systém, který měl vést k ráji na zemi a trvat navěky, se za pár let rozpadl na prach. Místo svobody nastal hon za penězi, místo demokracie chaos, místo spravedlnosti zuřivý boj oligarchů s žebráky. A lidé velmi rychle zatoužili po silném vůdci, který nastolí pořádek.

Na základě rozhovorů z knihy Světlany Alexijevičové napsal Daniel Majling, dramaturg činohry Slovenského národního divadla, ucelenou hru. Šest čechovovských obrazů sleduje s nadsázkou osudy jedné privilegované komunistické rodiny v letech 1989–2003. Režie se chopil Michal Vajdička - slovenský režisér, který v Čechách vytvořil řadu oceněných inscenací a v letech 2014–2016 byl uměleckým šéfem Dejvického divadla. Od sezóny 2022/23 nastupuje jako kmenový režisér společně s tandemem SKUTR do pražského Národního divadla.