j
Legorytmus - TANEC PRAHA 2020 v Táboře
tYhle
28/6/2020
neděle 14.30
120 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

divadelní zahrada

Autor

Marie Gourdain

Režie

Marie Gourdain

Hrají

Sabina Bočková, Florent Golfier, Lukáš Karásek, Štěpánka Mancová

www.tanecpraha.cz

Veselé pohybové představení inspirované olympiádou, spartakiádou i aerobikem zobrazuje zvláštní partu sportovců, kteří se snaží dosahovat sportovních cílů nečekaným způsobem. Představení se dotýká absurdna, pokouší se veselým způsobem uvolnit od přísných řádů a přiblížit se pohybu bez cíle - je to ale vůbec povolené?

Po představení se děti mohou zúčastnit krátkého pohybového workshopu.

Pořádáno ve spolupráci s Tancem Praha z.ú. za podpory Ministerstva kultury ČR a města Tábor v rámci dotačního Programu podpory aktivit v oblasti kultury v letech 2020 – 2023.


Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je již po tři dekády jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Může se stát, že rok 2020 bude poprvé v historii festivalu věnován pouze domácím umělcům. Proč ne? Česká taneční scéna za poslední dekádu prorazila na mezinárodním poli jako nikdy předtím, vedle prvních tvůrčích generací polistopadového období vzkvétá i zcela nová mladá energie a je důležité otevřít příležitosti všem. Umělci dokáží čelit výzvám, nejsou vázáni na divadelní prostory, jsou zvyklí vyjít mimo jejich zdi a vytvářet performance takřka kdekoliv. Tým Tance Praha i Divadlo Oskara Nedbala Tábor je v tom rádi podpoří, abychom neochudili veřejnost o to, co živé umění činí skutečně živým - kontakt s diváky. Neopakovatelný, nenahraditelný online prostředím, naprosto unikátní.


Fotografie: Hedvika Drenčenir
PROGRAM