Marek Kozák - Jaro 2022
Klavírní recitál
15/2/2022
úterý 19.00
190, 150 Kč
y

Skupina

H

malý sál

Výjimečné koncertní setkání v rámci Kruhu přátel hudby se stoupající hvězdou hudební scény. Na táborském jevišti zaznějí klavírní skladby Bacha, Mozarta, Čajkovského a Prokofieva.

Jméno pianisty Marka Kozáka je spojováno s neomylnou technikou, smyslem pro proporce a gradaci, s bohatou paletou rejstříků, obrovskou muzikalitou a vnitřní pokorou k notovému zápisu. Na koncertní pódia vnáší noblesní interpretační kulturu a posluchače si podmaňuje schopností předat s velkou pokorou a bez okázalých gest to, co chtěl skladatel vyjádřit.

Hudební cesta osmadvacetiletého pianisty se dlouhodobě pojí s úspěchy v mezinárodních soutěžích. Letos se stal laureátem mezinárodní klavírní soutěže Gezy Andy v Curychu, jedné z nejprestižnějších a nejobtížnějších. Mimořádné nadání projevil už ve čtyřech letech, kdy začal hrát na klavír a později i na varhany. Vystoupil s řadou předních českých orchestrů, pravidelně koncertuje též v zahraničí. V sezóně 2020-21 přednesl recitály na festivalech Smetanova Litomyšl a Dvořákova Praha, dále na Svatováclavském hudebním festivalu nebo v rámci Mezinárodního klavírního festivalu R. Firkušného.r
více