NAŠI FURIANTI - VYPRODÁNO
Komorní scéna Aréna Ostrava
7/11/2022
pondělí 10.00
120 Kč

Představení proběhlo.

Určeno pro

SŠ a SOU

velký sál

Autor

Ladislav Stroupežnický

Režie

Petr Svojtka

Hrají

Marek Cisovský, Alena Sasínová-Polarczyk, Adam Langer, Vladislav Georgiev, Petr Houska j.h., Zuzana Truplová, Viktória Pejková, Jan Chudý, Petr Pěnkava j.h., Josef Kaluža, Vojtěch Lipina, Vlastimil Burda, Tereza Cisovská, Kristýna Panzenberger Krajíčková, Milan Cimerák, Jan Lefner

Délka představení

140 minut

www.divadloarena.cz

Abys na ně nevyzrál – ty, takovej vzdělanej člověk!

Obraz života v české vesnici. Neidealizovaná národní povaha, hrdí a neústupní, nadutí a zpupní sedláci. Kdo tedy nakonec získá místo ponocného v Honicích? Voják Valentin Bláha nebo krejčí František Fiala? Provdá se Verunka Bušková za Václava Dubského? A kdo zaplatí ten punč?!

Premiéra hry se konala roku 1887 na scéně Národního divadla a byla přelomovou událostí českých divadelních dějin. Tehdejší dramaturg zlaté kapličky na jevišti zobrazil život na vesnici přesně takový, jaký ho sám prožil.

Komorní scéna Aréna vznikla v roce 1992 a vyrostla v osobitou scénu s mimořádným hereckým souborem a uměleckým vedením.  Čtyřikrát získala nejvyšší ocenění divadelní kritiky – titul Divadlo roku (2013, 2015, 2016, 2017). V Táboře se představí vůbec poprvé. A bude se o něco víc zpívat a tančit, než je v Aréně zvykem.

Inu, jak povídám – furianti – všichni jste furianti – výrostkové, muži, děvčata, ženy – samej furiant! A myslíte, že já jsem lepší než voni? Vždyť já jsem taky z toho kořene!r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.