Perplex
Jihočeské divadlo České Budějovice
5/4/2023
středa 19.00
300, 270, 240 Kč
y

Skupina

F

malý sál

Autor

Marius von Mayenburg

Režie

Natálie Deáková

Hrají

Tomáš Kobr, Dana Verzichová, Jakub Koudela, Daniela Šišková

Délka představení

75 minut

www.jihoceskedivadlo.cz

Mladí manželé se právě vrátili z dovolené domů, ale ještě než si stačí vybalit kufry, začínají zjišťovat, že něco není v pořádku. Jak to, že není zaplacená elektřina? Odkud se vzal tenhle květináč? Proč jsou odpadky pod gaučem? A je tohle vůbec náš byt? Bohužel není! Přátelé, kteří měli zalévat kytky se v jejich bytě jednoduše zabydleli. A jim elektřina funguje! Ničím už si nemůžete být jisti, natož sami sebou. Běžná realita, normální situace a vztahy se vymkly kontrole. Je to důvod podlehnout panice nebo se tím bavit?

Tomáš Kobr byl za roli Tomáše nominován za nejlepší mužský herecký výkon v oboru činohra na celostátní Cenu Thálie 2021. Dále získal ocenění za nejlepší mužský herecký výkon v rámci Jihočeské Thálie 2021.

Hry jednoho z nejúspěšnějších německých dramatiků jsou na českých jevištích velmi oblíbené (HaDivadlo, Národní divadlo, DISK, Divadlo Tramtárie Olomouc, Divadlo na Vinohradech, DJKT Plzeň, Východočeské divadlo Pardubice, Národní divadlo Brno, Divadlo Letí a další). Komedie Perplex měla světovou premiéru v berlínském Schaubühne am Lehniner Platz, kde autor působí jako rezidenční dramatik, dramaturg a režisér, a byla přeložena do více než deseti světových jazyků.