Pli | Tanec Praha 2022 v Táboře
Viktor Černický
3/6/2022
pátek 16.00
100 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

Divadelní zahrada / V případě nepříznivého počasí na jevišti

Autor

Viktor Černický

Délka představení

40 minut

www.tanecpraha.cz

22 konferenčních židlí, obsesivní rytmus a jeden odhodlaný muž. Představení, které se pohybuje na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu, zábavnou formou ukazuje, že i předměty každodenního života lze proměnit v neuvěřitelné kousky architektury. PLI navazuje na barokní filosofii Gottfrieda Wilhelma Leibnize, robustnost a okázalost tehdejší doby však nahrazuje jednoduchostí a minimalismem scénického provedení.

Inscenace získala v roce 2019 Hlavní ocenění České taneční platformy a Cenu diváků a byla prezentována v rámci prestižní taneční přehlídky Aerowaves Spring Forward 2020 ve slovinské Rijece.

Koncept, choreografie, performance: Viktor Černický

Viktor Černický absolvoval na ateliéru Fyzického divadla  na JAMU v Brně. Jeho práce, často vystavěné z hledání vztahu mezi subjektivním tělem performera a objektu, se vyvíjejí do hraničních forem na pomezí tance, fyzického divadla, současné klaunérie a cirkusu.

Jako performer spolupracoval např. s Jarem Viňarským, Dominiquem Boivinem, Danielem Gulkem, Miřenkou Čechovou nebo Cie Mossoux - Bonté. Se svým sólovým představením PAROLAPOLEA získal na České taneční platformě 2017 nominaci v kategoriích Tanečník roku a Taneční Inscenace roku a speciální ocenění mu bylo uděleno v podobě účasti na Choreographic Research Week v Bassanu del Grappa.

Představení je vhodné i pro dětské publikum od 6 let.


Pořádáno v rámci festivalu TANEC PRAHA ve spolupráci s Tancem Praha z.ú. za podpory Ministerstva kultury ČR a města Tábor v rámci dotačního Programu podpory aktivit v oblasti kultury.


Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je každoročním vrcholem taneční sezóny. Letošní již 34. ročník se opět koná nejen v Praze, ale i v řadě dalších měst a obcí ČR.