Pravda - přeloženo (náhradní termín bude upřesněn)
Divadlo Na Fidlovačce Praha
390, 360, 330 Kč

Termín bude upřesněn.

Skupina

+

velký sál

Autor

Florian Zeller

Režie

Mikoláš Tyc

Hrají

Marek Taclík, Klára Cibulková, Martina Šťastná, Vasil Fridrich

Délka představení

100 minut

www.fidlovacka-praha.cz

Představení zrušeno z důvodu nehody. Náhradní termín bude oznámen.

Komedie, ve které se lže jako o závod.

Michel, hlavní hrdina komedie, už půl roku podvádí manželku se ženou svého nejlepšího přítele. Lhát na obě strany považuje za svou povinnost a samozřejmě i za projev ohleduplnosti - nechce přece zbytečně ublížit lidem, na kterých mu záleží. S touhle morálkou nemá Michel problémy, dokud má pocit, že je pánem nad situací. Ani trochu však není připravený na možnost, že by se karta mohla obrátit, když události kolem jeho nevěry naberou nečekaný spád.

Brilantní komedii, ve které je lež povýšena na umění, napsal nejhranější francouzský dramatik současnosti Florian Zeller.  


Od počátku 19. století byla nuselská Růžkovská louka místem veřejného života. Konávala se zde jarní slavnost ševcovského cechu nazvaná podle starého ševcovského nástroje užívaného k hlazení kůže - Fidlovačka. V roce 1902 zde vznikl první veřejný městský park a v roce 1921 vůbec první divadelní budova postavená v samostatném Československu.  V dobách největší slávy na prknech Fidlovačky diváci vídali Miroslava Horníčka, Miloše Kopeckého, Karla Fialu, Jiřinu Steimarovou, Jiřinu Jiráskovou, Otomara Korbeláře, Ladislava Županiče nebo diváky zbožňovaného Oldřicha Nového, který Divadlu Na Fidlovačce kraloval nejen na jevišti, ale i jako jeho ředitel. Chátrající a od 70. let opuštěná budova byla po čtvrtstoletí vzkříšena Eliškou Balzerovou a Tomášem Töpferem, kteří iniciovali celonárodní sbírku a vrátili divadlu život. Od roku 2016 má Divadlo Na Fidlovačce nové vedení a snaží se dostát tomu, co si na počátku slovy Josefa Kajetána Tyla vytkli jeho zakladatelé: „Divadlo vychází ze života a do života se vrací.“  r
více