Romeo a Julie | Jaro 2023
MDP - Divadlo ABC Praha
18/9/2023
pondělí 19.00
/ Kč
y

Skupina

B

velký sál

Autor

William Shakespeare

Režie

Michal Dočekal

Hrají

Zdeněk Piškula, Milan Kačmařík, Pavel Čeněk Vaculík/ Kryštof Krhovják, Tereza Marečková, Jiří Štrébl/ Tomáš Milostný, Dana Batulková, Michael Vykus, Martin Donutil/ Daniel Toman, Sabina Remundová, Filip Březina, Aleš Bílík, Vojtěch Dvořák, Fanny Bašišta/ Lucie Anna Zatloukalová, Barbora Rokoszová/ Lucie Anna Zatloukalová/ Veronika Boháčová, Jaroslav Blažek/ Matyáš Darnady/ Daniel Toman, Jakub Dittrich/ Filip František Červenka/ Daniel Toman, Matyáš Darnady/ Jaroslav Blažek, Please The Trees (Václav Havelka, Jan Svačina, Kryštof Kříček/ Marek Novotný)

www.mestskadivadlaprazska.cz

Smutnější příběh nikdo nevypoví, než ten o Julii a Romeovi. 

Slavný příběh o lásce a nenávisti, o osudovém nesváru mezi dvěma rody a o tom, jak může malichernost vést k osudové tragédii.

Romeo a Julie je patrně nejslavnější hra všech dob. Shakespeare ji napsal kolem roku 1596 pro divadelní společnost Služebníků lorda komořího. Námět pochází z italské novely Mattea Bandella. Inspirací autorovi byla také epická báseň Arthura Brooka z roku 1562. Díky své oblibě se stala stálicí na repertoáru anglických divadelníků po celé Evropě. Záhy se hrála i v českých zemích (v Praze 1655 a v Českém Krumlově 1688).

Inscenaci Městských divadel pražských zdobí herecké výkony ústřední dvojice i živá hudba indie rockové kapely Please The Trees, která neodmyslitelně patří k Táboru.

Z důvodu vytíženosti Městských divadel pražských uvedeme představení 18. 9. 2023.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.