Smrt obchodního cestujícího | Podzim 2022
MDP - Divadlo ABC Praha
4/4/2023
úterý 19.00
420, 390, 360 Kč
y

Skupina

B

velký sál

Autor

Arthur Miller

Režie

Michal Dočekal

Hrají

Miroslav Donutil, Zuzana Kronerová, Viktor Dvořák, Martin Donutil, Jiří Štrébl, Aleš Bílík, Milan Kačmarčík, Michael Vykus/ Vojtěch Dvořák, Evellyn Pacoláková, Sára Affašová, Kryštof Krhovják, Tereza Slámová/ Renáta Matějíčková

Délka představení

110 minut

www.mestskadivadlaprazska.cz

Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.

Willy Lohman není hlavní postavou. Hlavní postavou je jeho sen. Sen o úspěchu. Popularitě. Ocenění. Naplnění. Rodině jako z reklamy na životní pojištění. Ale Willy Lohman je jenom obchodní cestující za volantem otřískaného auta. V rozpadajícím se domě s hypotékou a ledničkou na splátky. Kde skončí jeho jízda čím dál složitějším světem? Komu by ještě prodal vlastní důstojnost?

Nejslavnější drama Arthura Millera a současně jedna z nejlépe napsaných her 20. století oceněná Pulitzerovou cenou, jejíž premiéra se odehrála v roce 1949, je ekvivalentem nenaplněného amerického snu a tragédie malého člověka. V nastudování jednoho z nejúspěšnějších českých režisérů současnosti Michala Dočekala je především hereckým koncertem všech hlavních aktérů.