Soukromé rozhovory
Divadelní spolek Jedl Praha
17/6/2021
čtvrtek 19.00
250 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

F

malý sál

Autor

Lucie Trmíková na motivy textů Ingmara Bergmana

Režie

Jan Nebeský

Hrají

Lucie Trmíková, Martin Pechlát, Martin Dohnal a na trumpetu Ladislav Kozderka

Délka představení

100 minut

www.jedl.squarespace.com

Nemyslíš, miláčku, že v tom, co nás potkalo, je nějaký smysl?

Bergmanovská variace na téma manželství a ztráty víry je krutě zábavnou podívanou dokonale zachycující rozdílné vnímání světa u muže a ženy. Vypráví o hrdince jménem Anna, která se schází s pastorem Jacobem a svěřuje se mu. Povídají si o Anině mimomanželském poměru s mladším mužem, o jejím vztahu k manželovi a tísni, kterou pociťuje v jeho přítomnosti. O odporu k životu, který žije a o životě, který by žít chtěla. Silnou bergmanovskou náladu podtrhuje živá hudba v podání prvního trumpetisty České filharmonie Ladislava Kozderky.

Divadelní spolek Jedl byl založen režisérem Janem Nebeským, hercem Davidem Prachařem a herečkou a scenáristkou Lucií Trmíkovou v roce 2011. Za dobu své existence si v českém divadelním světě vydobyl výjimečné postavení. V současné době patří k nejuznávanějším nezávislým souborům s charakteristickou poetikou, důrazem na vlastní interpretaci klasických textů, kterým nechybí ironie a černý humor a výrazné herectví. Lucie Trmíková obdržela za roli Anny Cenu Thálie v kategorii činohra.

Soukromé rozhovory v režii Jana Nebeského jsou mimořádně intenzivním ponorem do těch nejděsivějších hloubek vztahu mezi ženou a mužem. Zobrazované peklo má ovšem svou směšnou rovinu a ta je nejenom zábavná, ale také přesně vyjadřuje to, jak život nikdy není černobílý. - Jana Machalická, Lidové noviny