j
Soukromé rozhovory
Divadelní spolek Jedl Praha
20/10/2020
úterý 19.00
350, 330, 290 Kč
y

Skupina

F

malý sál

Autor

Ingmar Bergman, Lucie Trmíková

Režie

Jan Nebeský

Hrají

Lucie Trmíková, Martin Pechlát, Alois Švehlík a na trumpetu Ladislav Kozderka

Délka představení

105 minut

Nemyslíš, miláčku, že v tom, co nás potkalo, je nějaký smysl?

Bergmanovská variace na téma manželství a ztráty víry je krutě zábavnou podívanou dokonale zachycující rozdílné vnímání světa u muže a ženy. Anna se schází s pastorem Jacobem a svěřuje se mu o mimomanželském poměru s mladším mužem, o jejím vztahu k manželovi a tísni, kterou pociťuje v jeho přítomnosti. O odporu k životu, který žije, a o životě, který by žít chtěla. Silnou bergmanovskou náladu podtrhuje živá hudba v podání prvního trumpetisty České filharmonie Ladislava Kozderky.

Divadelní spolek Jedl založili režisér Jan Nebeský, herec David Prachař a herečka a scenáristka Lucie Trmíková v roce 2011. V současné době patří k nejuznávanějším nezávislým souborům s charakteristickou poetikou, důrazem na vlastní interpretaci klasických textů, kterým nechybí ironie, černý humor a výrazné herectví. Lucie Trmíková obdržela za roli Anny Cenu Thálie v kategorii činohra.

Soukromé rozhovory v režii Jana Nebeského jsou mimořádně intenzivním ponorem do těch nejděsivějších hloubek vztahu mezi ženou a mužem. Zobrazované peklo má ovšem svou směšnou rovinu a ta je nejenom zábavná, ale také přesně vyjadřuje to, jak život nikdy není černobílý. -
Jana Machalická, Lidové noviny