Špinarka
Divadlo Petra Bezruče Ostrava
23/5/2024
čtvrtek 19.00
450, 420, 390 Kč
y

Skupina

A

velký sál

Autor

Tomáš Dianiška

Režie

Tomáš Dianiška

Hrají

Markéta Matulová, Kateřina Krejčí, Jakub Burýšek/ Vít Hofmann, Lukáš Melník/ Dušan Urban, Marián Chalány/ Vojtěch Johaník, Jáchym Kučera, Julie Goetzová/ Alexandra Palatínusová, Lenka Kučerová, Zuzana Novotná/ Kristýna Waloschková, Michal Weber, Filip Kapusta

Délka představení

170 minut

www.bezruci.cz

Motto? Ne, spíš říkám, že jsem taková, jaká jsem… Vždy jsem se odlišovala! Dělala jsem věci tak, jak jsem to cítila. Někdy to bylo nahoru, někdy dolů, protože ono být zpěvačkou není jednoduché. Ne tak, jak to vypadá. Lidi si myslí, že zpěvák přijde, zazpívá, sebere peníze a je v balíku. To je veliký omyl. Jsou to léta práce, dřiny, odříkání. 

Věru nevzali na konzervu, protože je příliš malinká. Nehodí se ani do sboru, na to má moc výrazný hlas. Věra žije v blbé době. Nezáleží na tom, jak zpíváte, ale jak jste politicky uvědomělá. Naštěstí talent se prosadí vždycky. Vydejme se sledovat kariéru jedné z našich nejvýraznějších umělkyň.
Představení je oslavou drzého big beatu, a především Věry, která svou tvorbou vzdorovala všem myslitelným stereotypům. Vypráví intimní portrét i epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky.

Kapela: Martin Jarošek/ Robert Hejduk – klávesy, Jan Borák/ Martin Hrček – bicí, Jan Gajdica/ Martin Bala – kytara, Lubomír Konečný/ Antonín Jančár - baskytara