Staří mistři
Divadlo Ungelt Praha
20/9/2023
středa 19.00
450, 420, 390 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

C

malý sál

Autor

Ger Thijs

Režie

Milan Schejbal

Hrají

František Němec a Milan Hein

Délka představení

100 minut

www.divadloungelt.cz

Dva bratři. Oba herci. Jeden slavný a úspěšný - František Němec, druhý celý život v jeho stínu - Milan Hein. Nizozemská tragikomedie z divadelního zákulisí.

Slavný divadelní režisér Thijs v Mistrech zužitkoval všechny své starší hry z divadelního zákulisí a také hry, v nichž zpracovával fatální neporozumění mezi dvěma zcela odlišnými rodinnými příslušníky. Osmiscénový zasvěcený náhled do procesu zrodu divadelní inscenace a do procesu jejího hraní vytvořil Thijsovi ideální platformu pro kritiku i oslavu vášnivě milovaného i vášnivě nenáviděného divadla.

Odvěké pravidlo, že divadlo je místo, kde se potkává to nejvyšší s tím nejnižším, dotáhla tato inscenace k dokonalosti. Dva stárnoucí bardi se ve stejnou chvíli smějí i pláčou a kladou si otázky, které jim nedají spát: Co je to vysoké umění? Kdy je pravý čas, aby umělec ukončil kariéru? A k čemu je vůbec umění? Hořkosladké konverzační drama, v němž se smích mísí s pláčem rychlostí větru.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.