Transky, body, vteřiny
Divadlo Petra Bezruče Ostrava
10/11/2020
úterý 17.00
340, 310, 290 Kč
y

Skupina

mimo předplatné

velký sál

Autor

Tomáš Dianiška

Režie

Tomáš Dianiška

Hrají

J. Burýšek, P. Gajdošíková, M. Matulová, V. Říha, O. Brett, M. Cimerák, M. Sedláček, V. Johaník, M. Křehlíková, L. Kučerová/ A. Zatloukalová, I. Polomská, M. Kudela, M. Weber

http://www.bezruci.cz/

Inscenace roku 2019

Groteska o zákulisí sportovního skandálu první republiky.
Životní příběh Zdeny Koubkové, slavné atletky meziválečného období – držitelky světového rekordu na 800 metrů, která se narodila s vadou reprodukční soustavy a později podstoupila operaci změny pohlaví, vrátila všechny trofeje a svůj život dožila jako muž. Inscenace inspirovaná skutečnou událostí otevírající téma stereotypů a nenávisti vůči jinakosti.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň, nebezpečí. Její odvaha změní svět. Co na tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek – hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechávala za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěchu. Skandální osud československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

Inscenace získala Cenu divadelní kritiky 2019 v kategoriích inscenace roku a poprvé uvedená česká hra roku, dále byla nominována na Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší inscenaci současné hry.  Představitel titulní role Jakub Burýšek byl oceněn jako talent roku. 

MIMOŘÁDNÁ PRÉMIE PRO PŘEDPLATITELE VŠECH SKUPIN
- předplatitelé a studenti 100 Kč

Doporučujeme předplatitelům a studentům rezervovat si vstupenku online a slevu uplatnit při osobním nákupu v pokladně.r

Pokladna dočasně UZAVŘENA

S ohledem na aktuální vládní nařízení je naše divadelní pokladna
od 22. 10. 2020 do odvolání uzavřena.
Chceme Vás ujistit, že o peníze za zrušená představení nepřijdete. Vstupenky budete moci vrátit, jakmile opět otevřeme.

Děkujeme za pochopení, myslíme na Vás!