Vášnivost, thriller
Divadlo Verze Praha
12/12/2023
úterý 19.00
420, 390, 360 Kč
y

Skupina

D

malý sál

Autor

Koos Terpstra, Nhung Dam

Režie

Thomas Zielinski

Hrají

Linda Rybová, Jana Janěková ml., David Matásek, Jan Holík

Délka představení

110 minut

Žena se vrací domů z výletu o dva dny dříve. Hledá svého manžela, ale dům je prázdný. Volá mu, kde je, a on jí tvrdí, že je doma, dívá se na televizi a trochu si čte… Řetězec falešných stop a nedorozumění se začíná prodlužovat a zašmodrchávat.

Skvěle napsaná hra sklidila po svém uvedení nadšené kritiky, které vyzdvihly např. velké emoce a málo vět, fakt, že divák má permanentně falešnou stopu i že jde o inteligentní psychothriller.

Velmi napínavá hořká komedie plná překvapivých zvratů a konfliktů, které se odehrávají na půdorysu komorního dramatu.

Divadelní režisér Koos Terpstra a mladá herečka Nhung Dam spojili své síly a napsali vášnivý románek a domnělý thriller v jednom. Inspirovali se filmy A. Hitchcocka, skřípajícími vztahy dramatu Kdo se bojí Virginie Woolfové i erotismem románu Nebezpečné známosti.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.