XVII. koncert mladých pěveckých talentů
Lucie Laubová, Jan M. Hájek, David Malát
13/10/2021
středa 19.00
190, 150 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

H

malý sál

Koncertní setkání s nadějnými talenty vybranými z Burzy mladých zpěváků pořádané v Národním divadle Jednotou hudebního divadla za podpory nadace Život umělce.

Lucie Laubová, soprán

je absolventkou Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci a Hudební fakulty AMU v Praze (ve třídě prof. M. Hajóssyové). Její koncertní činnost byla bohatá již za studií. Spolupracovala s Moravskou filharmonií Olomouc a s Filharmonií B. Martinů Zlín. V minulosti hostovala ve Státním divadle v Košicích a v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Mezi její nastudované role patří např. Pamina v Mozartově Kouzelné flétně, Dvořákova Armida, Micaela v Bizetově Carmen a Liu v Pucciniho Turandot.

Jan M. Hájek, tenor

je absolventem Pražské konzervatoře (ve třídě prof. A. Todorové). Jeho koncertní činnost byla již během studia poměrně bohatá. V jeho repertoáru je řada operních árií z českých i světových oper. Je také laureátem mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. V Divadle Pražské konzervatoře Na Rejdišti vystoupil jako Milan Mikolič v Nedbalově Vinobraní a Edwin v Kálmánově Čardášové princezně. Rovněž jej čekají vystoupení v Divadle J. K. Tyla v Plzni a na scéně Státní opery v Praze.

změna účinkujícího
David Malát, bas

je absolventem Pražské konzervatoře ve třídě prof. Jiřího Kubíka. Již před nástupem na konzervatoř se úspěšně zúčastnil několika pěveckých soutěží (Pražský pěvec, Písňová soutěž Bohuslava Martinů). Spolupracoval také s Barokním orchestrem Pražské konzervatoře. Se studentským orchestrem se zúčastnil projektu Hlas lesa a ztvárnil roli Sarastra v Mozartově Kouzelné flétně. Spolupracuje také s Pražským filharmonickým sborem.

Klavírní doprovod: Augustin Kužela, pedagog Pražské konzervatoře
Průvodní slovo: PhDr. Radmila Hrdinová

Koncertu se jako čestný host zúčastní legenda české opery Zora Jehličková, sólistka opery ND v Praze a dalších předních evropských operních scén.