Zázrak (s)tvoření - Jaro 2022
Národní divadlo Praha - Laterna magika
13/2/2022
neděle 14.30
150 Kč
y

Skupina

E

velký sál

Autor

Radim Vizváry

Délka představení

60 minut

https://www.narodni-divadlo.cz/cs/soubory/laterna-magika?t=1736225

Poetická inscenace pro děti i jejich rodiče o křehkém světě, který si vytváříme sami. Hlavní slovo v ní patří papíru, hravosti a dětské fantazii.

Představte si, že byste si mohli vytvořit nový svět z čisté nicoty. Takový, o jakém třeba sníte, bezpečný, ale plný překvapení a dobrodružství. Náš hrdina stojí na úplném začátku – se svou fantazií a bělostným papírem, který se může stát čímkoli. Z představivosti, tvořivosti a hravosti, tak se nový svět rodí. V tom papírovém se dějí opravdu podivné věci, a když se objeví jeho hraví obyvatelé, je o dobrodružství postaráno. Takový kluk, co se rád honí za novými objevy, je ale někdy trochu zbrklý a musí se teprve naučit, jak se ve světě křehkého papíru chovat, aby mu neublížil. Objeví toho ale ještě mnohem víc, třeba jak velkou sílu má laskavost a ochota, a jeho papíroví kamarádi mu pomohou najít i cestu k opravdovému přátelství.

Inscenace z dílny Radima Vizváryho, nového uměleckého šéfa Laterny magiky, kombinuje pantomimu, tanec s prvky akrobacie, loutkoherectví i animaci.
V interaktivním závěru se nový svět otevře malým divákům, aby jej společně pomohli dotvářet.


Představení je nabízeno samostatně mimo předplatné i v rámci předplatitelské skupiny E – Jaro 2022.r
více