Žítkovské bohyně
Divadlo pod Palmovkou Praha
3/12/2021
pátek 19.00
440, 390, 310 Kč
y

Skupina

A

velký sál

Autor

Kateřina Tučková, Michal Lang

Režie

Michal Lang

Hrají

Pavla Gajdošíková, Ivana Wojtylová, Lada Jelínková, Marie Málková, Hana Seidlová, Denny Ratajský, Vendula Fialová, Jakub Albrecht, Pavel Skřípal, Anna Schmidtmajerová, Kamila Trnková, Barbora Kubátová, Šárka Vykydalová, Martin Hruška, Jakub Chromeček, Magdalena Wronková, Martin Němec, Anna Bura

Délka představení

195 minut

www.podpalmovkou.cz

Fascinující příběh z vysokých kopců Bílých Karpat o ženách, které díky znalostem a zkušenostem předávaným z generace na generaci dokážou léčit a předpovídat budoucnost. Dora Idesová se vydává do rodné vsi, aby rozkryla tajemství Žítkovských bohyní a naráží na nečekané souvislosti. Téměř detektivní příběh o hledání minulosti, odhalování nepříjemných pravd a také o hledání kořenů vlastní identity sahá od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho prastarými kořeny přes nacistické okultisty, kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti.

Román Kateřiny Tučkové prolínající historii s fikcí se stal jednou z největších českých literárních událostí posledních let. V dramatizaci Michala Langa se představí téměř celý soubor Divadla pod Palmovkou ověnčeného titulem Divadlo roku 2018.

Přeložené představení.r
více