DON Science Café

Počínaje říjnem 2018 se Divadlo Oskara Nedbala Tábor zapojilo do prestižního seriálu přednášek a neformálních diskusí s vědci v příjemných prostorách kaváren. V České republice jej inicioval spolek Otevíráme a v současnosti se pod jeho záštitou konají Science Café ve více než 20 městech. Od roku 2008 vystoupilo na Science Café přes 200 úspěšných českých vědců napříč mnoha obory.

V prostorách DON klubu se uskutečnilo již několik setkání se zajímavými osobnostmi naší vědy - forenzní genetičkou Halinou Šimkovou,  Tomášem Páleníčkem  o psychedelicích v medicíně, Petrem Janem Juračkou  o téměř detektivní práci přírodovědců zachycujících bezobratlé prostřednictvím mikrofotografií a bývalým předsedou Ústavu pro jazyk český při Akademii věd Karlem Olivou o pronikání cizích slov do češtiny.  V listopadu jsme se zúčastnili setkání organizátorů Science Café. V jarní sezoně 2019 nás navštívil Petr Cígler z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a imunolog Ondřej Zahradníček z Mikrobiologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Science Café se uskutečňuje díky podpoře společnosti lmc a nakladatelství Akademia.

foto Michal Moravec

DSCF0009cr.jpg DSCF5647cr.jpg DSCF7582cr.jpg DSCF9490cr.jpg sc1.jpg DSCF2182crlr.jpg DSCF2768cr.jpg zahradnicek-3.jpg zahradnicek2.jpg