Informace

Objednávky
od pondělí 28. srpna 2023 v 8.30 hodin

Vážené paní učitelky a páni učitelé,

do rukou se Vám již tradičně dostává nabídka divadelních představení, která pro Vás a Vaše žáky v následujícím pololetí uvedeme. 

V roce 2023 si připomínáme hned dvě významná výročí. Sto let by oslavila autorka a ilustrátorka dětských knih Daisy Mrázková. Herečka Ivana Bílková, kterou můžete znát z královéhradeckého Divadla Drak, při této příležitosti uvede pro nejmenší diváky poetický příběh Nádherné úterý. A nejen to. Během září a října můžete v prostorách divadla navštívit i výstavu Daisiných krásných ilustrací. Naopak sto let již uplynulo od úmrtí spisovatele Jaroslava Haška, kterého si připomeneme inscenací Švejkův návrat Komorní scény Aréna Ostrava. Připravená je ale i celá řada dalších představení pro malé i velké diváky - budeme vzpomínat na důležité okamžiky z minulosti, podněcovat fantazii, prožívat různá dobrodružství a vnímat krásnou scénografii i hudbu.

Těší nás, že jste si vedle klasických představení oblíbili doprovodné a edukační programy. S velkou radostí jsme opět připravili několik uvedení programu Jak vzniklo divadlo, ale navštívit můžete i další v prostorách sálů i galerie. Velkou novinkou je divadelní podcast Tahák, ve kterém interpretujeme literární předlohy divadelních her odehrávajících se na našem jevišti. Podcast je k dispozici online na webu www.divadlotabor.cz/podcasty a jeho nahrávání se můžete se žáky zúčastnit i osobně formou besed. V lednu uvedeme besedu k románu Osudy dobrého vojáka Švejka, která bude skvělým doplněním k inscenaci Švejkův návrat.

A jedna prosba na závěr. Připomeňte prosím svým žákům základy divadelní etikety. Důležité pro nás tolik není to, jaký oděv žáci do divadla zvolí, i když slavnostní dress code oceníme. Podstatné je uvědomění si, že každý z nich je součástí divadelního představení a může do značné míry svým chováním ovlivnit atmosféru v sále. A my si přejeme, aby to byl zážitek pro žáky i účinkující. 

Těším se na viděnou v divadle.

Mgr. Lucie Otradovcová
dramaturgyně Divadla Oskara Nedbala TáborJednotlivá představení vybíráme s důrazem na jejich kvalitu a vzdělávací hodnotu a snažíme se, aby byla vhodným doplňkem výuky a současně obohacujícím zážitkem. Nabídku představení  zveřejňujeme vždy na konci srpna a začátkem ledna. 

Velice oceníme, když před plánovanou návštěvou divadla seznámíte své žáky s informacemi o představení, na které se chystají. Úvod do divadelní etikety naleznete níže - třeba pomůže studentům zorientovat se v této "společenské disciplíně" a umocní Vám i žákům  divadelní zážitek.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


Jak objednat školní představení 

Vyplňte prosím objednávku ONLINE 

Kontaktní email prosím vyplňte pečlivě.

Do poznámky uveďte například počet žáků se ZTP a  počet vozíků, požadujete-li platbu na dva doklady (např. MŠ a ZŠ zvlášť -  upřesněte počty pro jednotlivé doklady) a  jiná sdělení.

  • po odeslání online objednávky Vám bude doručeno na email potvrzení o jejím přijetí - POZOR! Potvrzení objednávky není potvrzením Vašich míst v sále!
  • o dostupnosti míst na zvolené představení budete informování emailem či telefonicky
  • místa jsou určena podle pořadí přijetí objednávek a podle věku dětí
  • hromadnou vstupenku  obdržíte emailem a vytisknete ji
  • fakturujeme podle skutečného počtu dětí v den představení
  • pedagogický dozor zdarma

UPOZORNĚNÍ
Potvrzení objednávky a hromadné vstupenky zasíláme pouze emailem.

Informace pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P
V souladu s Nařízením EU č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o GDPR ředitelka divadla rozhodla v souvislosti s návštěvou školních dopoledních představení u držitelů průkazek ZTP a ZTP/P, že jsou povinni tyto průkazky předložit k nahlédnutí inspektorce jeviště nebo účetní, které svým podpisem na hromadnou vstupenku potvrdí přesných počet návštěvníků s požadovanou slevou.


Kontakty

Mgr. Lucie Otradovcová
dramaturgie, objednávky, informace 

o představeních
+420 601 130 669

+420 384 971 642
skoly@divadlotabor.cz

Hana Kuchařová
ekonomické oddělení – fakturace
+420 384 971 641
ucetni@divadlotabor.cz


Soubor ke stažení

r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.