Výstava | David Kolovratník

SÍTĚ

David Kolovratník se ve své práci intenzivně zajímá mimo jiné o nepoznanou minulost části své rodiny. Fragmenty nejen zděděného fotoarchivu jsou mu předlohou k obrazům. Postavy, o kterých se může často jen domnívat, kdo jsou nebo byly, staví do zcela nových, nikdy neproběhlých situací a vztahů.
Dotýká se i tématu nestability, nejistoty lidského bytí a křehkosti všeho, co je nám více či méně známé a blízké. Postupně se dostává až k symbolu kořenů, zpět k základům bytí.
V obrazech se odráží také myšlenka krevního řečiště, neboť stejně jako žíly a tepny vyživují a zajišťují fungování našich fyzických schránek, tak podobným způsobem pracují řečiště vodních toků.

Výstava Sítě přirozeně reflektuje autorovu dosavadní tvorbu, která „pavoučím“ způsobem splétá jednotlivá témata a vytváří tak autentické mozaiky.

Kromě vizuálního umění se David věnuje bubnování v nespočtu undergroundových kapel, hudebních těles a projektů jako například Tamers Of Flowers nebo Nauzea Orchestra, s jejímž principálem Ondřejem Švandrlíkem účinkuje i v divadelním představení Sen noci svatojánské v ústeckém Činoherním studiu.

Na-prodej.JPG Site.JPG Fullmoon.JPG Rozhled.JPG bez-nazvu.JPG Levitace.JPG
r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.