Andrea Tachezy | Menagerie
9/3 - 23/4
y

DON galerie
út, čt 16.00 - 18.00 a hodinu před každým představením

Výstava jako pocta zvířatům. Těm, která autorce prošla životem i těm bezejmenným. Menagerie neboli zvěřinec představuje práce na překližce, ve kterých se spojuje koláž s otiskem a kresbou.
Andrea Tachezy se poměrně dlouho dobu věnovala grafice, konkrétně hlubotisku a díky tomu má za sebou i řadu domácích a zahraničních výstav. Pak ale přišla nabídka na účast v konkurzu na knihu s verši jejího milovaného Josefa Kainara. Konkurz vyhrála a od té chvíle se začala odvíjet její bohatá ilustrátorská cesta a až dodnes se jí tak plní její dětský sen. Být ilustrátorka.
Kromě ilustrací vymýšlí, navrhuje a realizuje drobné produkty a dárky.
Je držitelkou mnoha ocenění a autorkou nesčetné řady knižních ilustrací.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 9/3 od 18.00 a jako doprovodný program proběhne v kavárně Oskar od 18.30 koncert amerického singer-songwritera Scotta Ritchera. Ten zanechal hlubokou stopu už coby kytarista a zpěvák kultovních Metroschifter, ale výčet jeho dalších lásek je snad ještě zajímavější. Spisovatel a výrobce bourbonu, který se díky práci ve fanzinu K Composite stal vydavatelem, coby majitel labelu Slamdek pro změnu pomáhal kapelám jako Endpoint, Jawbox nebo Rodan. A pozor – v roce 1998 dokonce kandidoval na starostu Louisville. Scott Ritcher žije v posledních letech ve Švédsku a zpátky k hudbě se vrátil prostřednictvím akustického mini LP „The Kentuckian“ z roku 2019, které nabízí šest strohých, ale překvapivě silných country skladeb s typickou Ritcherovou melodikou.