Čas v nás i kolem nás | Petr Kulhánek
Science Café
24/5/2022
úterý 19.00
50 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

DON klub

www.sciencecafe.cz

Čas automaticky přijímáme jako cosi, co plyne nezávisle na nás samotných. Je tomu skutečně tak? Kde se čas bere? Lze ovlivnit chod času? Jsou možné cesty do minulosti a budoucnosti? Kdy přestává mít čas smysl? Jaký je význam času při vzniku vesmíru? Může být čas kvantovaný? Vydejte se s námi v nadčasovém vyprávění poznávat tajemství času. O těchto otázkách si budeme povídat s profesorem Petrem Kulhánkem.

Prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. je český teoretický fyzik a popularizátor astrofyziky, astronomie či teorie plazmatu. Vyučuje na fakultách ČVUT a získal Cenu ministra školství za vynikající vzdělávací činnost. S kolegy ze sdružení Aldebaran podnikl expedice s pozorováním sluneční koróny a polárních září. Je autorem mnoha knih, monografií a skript o fyzice. Za popularizaci astronomie obdržel cenu Littera Astronomica.


SCIENCE CAFÉ
je cyklus přednášek a neformálních diskusí s vědci v příjemných prostorách kaváren. V České republice jej inicioval spolek Otevíráme a v současnosti se pod jeho záštitou konají Science Café ve dvacítce měst. V prostorách divadelní kavárny se  pravidelně setkáváme se zajímavými osobnostmi české vědy.

Hlavními partnery Science Café jsou společnosti lmc a MSD.