dis pla y | TANEC PRAHA 2023 v Táboře
9/6/2023
pátek 19.00
150 Kč
y

Skupina

mimo předplatné

malý sál

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je každoročně vrcholem taneční sezóny. Jeho 35. ročník proběhne od 3. 6. do 28.6. nejen v Praze, ale i v dalších 20-ti městech a obcích. Má podtitul to se nedá popsat, to musíte zažít. 

A vy u nás máte příležitost prožít si trochu trapnosti. Tereza Lenerová a Jitka Čechová vytvořili inscenaci, která totiž zkoumá její hranice. Je hravá, chytrá a zábavná. A ještě - hudbu k ní vytvořil Václav Chalupský od nás z Tábora!

dis pla y
Jitka Čechová, Tereza Lenerová 

Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou.

Vystav sebe na blýskavém povrchu a zrcadli odraz dojmu, který ze mě máš. Chvěji se rozpačitou touhou před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát. Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou. Myslíme to smrtelně vážně, REAL DEAL BABY! Ale kdy už si budeme moct oddychnout? This this this this play is not a play anymore.

Jestli jste se někdy cítili trapně, tak dnes se vám uleví!

Idea projektu a výsledného díla se objevila při jednom z uměleckých setkání ULOV REALITU, které pořádá uskupení Pulsar a kde se vůbec poprvé potkaly autorky choreografie Jitka Čechová a Tereza Lenerová. Pro jejich tvůrčí práci byly vytvořeny podmínky a prostor, kdy spolu testovaly hranice a meze toho, co je únosné na scéně, jak pro ně osobně, tak pro diváka.

Choreografie: Jitka Čechová, Tereza Lenerová / Anežka Kalivodová
Hudba: Václav Chalupský, skladba Toy od Chromatics

Pořádáno v rámci festivalu TANEC PRAHA ve spolupráci s Tancem Praha z.ú. za podpory Ministerstva kultury ČR a města Tábor v rámci dotačního Programu podpory aktivit v oblasti kultury v letech 2021-2025.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.