Divoké devadesátky
beseda
30/3/2023
čtvrtek 19.30
Vstup volný

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

malý sál

Náš dramaturgický tým pro letošní rok připravil programovou novinku. Diskuzní bloky napojené na téma vybraných divadelních představení budou chtít divákům zprostředkovat intenzivnější zážitek z předváděných her a zároveň v některých případech reflektovat a analyzovat i jejich literární předlohy. Divadlo totiž není odtržené od světa, ale často je jeho zrcadlem, aktualizuje ho nebo vůči němu stojí v přímé konfrontaci. I proto budeme na chystané besedy zvát speciální hosty především z kulturního provozu, kteří budou rozšiřovat povědomí o aktuálních společenských fenoménech vždy v úzké vazbě na divadelní hry v našem programu.

Premiérový pořad chystané série besed nese název Divoké devadesátky a je volně napojen na inscenaci Discoland. Pozvání přijali scenáristé a režiséři hry Boris Jedinák a Emil Hokr z Divadla Na zábradlí, publicista a moderátor ze Seznam Zprávy Jindřich Šídlo, architekt a herec Divadla Sklep David Vávra a novinář a moderátor Otakar Svoboda.

Proč naší společností tato živelná dekáda v posledních letech tak rezonuje a nejsou devadesátá léta v kultuře mytizovaná? Jak ji účastníci nahlíží ze současné perspektivy a má tato doba stále co říct současné generaci mileniálů a generaci „Z”? Večerem provede hudební publicista a spisovatel Pavel Klusák, který do pořadu rovněž zakoncipuje „devadesátkové klipy” s podtitulem „dobový bizár”.

Na akci je možné rezervovat si místo.
Akce je přesunuta do malého sálu.