Estonsko - země hradů a dávných eposů
400. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
23/11/2023
čtvrtek 19.00
50 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

malý sál

Cestovatel a etnolog Libor Drahoňovský z Lomnice nad Popelkou představí rovinaté pobaltské Estonsko. Přes polovinu jeho rozlohy pokrývají lesy a k přírodním krásám patří i četná jezírka, rašeliniště a bludné balvany. Také pamětihodností je tam požehnaně. Kromě středověkého jádra metropole Tallinu si prohlédneme hrady křižáků, gotické kostely, zámečky, mlýny i majáky na pobřeží. A na své si přijdou také milovníci industriální architektury.

Pořádáno ve spolupráci s městem Tábor a Blatským muzeem.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.