HALÓ, DAISY
9/9 - 22/10
y

DON galerie
út, čt 16.00 - 18.00 a hodinu před každým představením

DON foyer a Evárium
út, čt 16.00 - 18.00 a hodinu před každým představením

Výstava obrazů a textů Daisy Mrázkové.

Daisy Mrázková, která je širší veřejnosti známá zejména jako autorka knih pro děti, by se letos dožila 100 let. Knihy Můj medvěd Flóra nebo Haló, Jácíčku jsou dnes součástí kánonu dětské literatury a jsou znovu a s chutí čteny a prohlíženy. Daisy však byla i malířkou, která tíhla k abstrakci — k barvě samotné, k téměř neohraničenému tvaru. Ač prožila téměř celý život v pražských Nuslích, je její práce ovlivněna vnímáním krajiny v její celé šíři. Velkorysý prostor obrazů a knih je živě zabydlen a její pozornosti nic neuniklo (velká zadnice slona ani stopa mravence). Malá výstava dá nahlédnout do jejích drobných prací, připomene její pevné rodinné pouto k anglické kultuře první poloviny 20. století a především její výsostnou malířskou tvorbu.


Kurátor výstavy: Juraj Horváth

Děkujeme rodině Daisy Mrázkové za spolupráci.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.