Jako lvi aneb Sestup a vzestup pana B.
Lachende Bestien Praha
14/5/2024
úterý 19.00
300, 280, 260 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

F

malý sál

Autor

Roman Sikora

Režie

Michal Hába

Hrají

Kryštof Bartoš, Mark Kristián Hochman, Ondřej Jiráček, Jindřich Čížek

www.lachendebestien.eu

Optimistický epos o úspěchu volně podle skutečné události, ve kterém se zdánlivě naivní humor mísí s ostrou kritikou převládající společenské ideologie.

Pan B. je úspěšný jedinec, který ví, že každý je svého štěstí strůjcem. Sám za sebe zodpovědný. Život je soutěž. Svou neoliberální mantru dokáže pan B. aplikovat i ve své nové životní situaci. Na ulici. Pod mostem. Je jako lev.

Přestože bylo nezávislé divadlo Lachenden Bestien založeno už v roce 2011, uvádíme jednu z jeho her až v letošní sezóně. Divadlo od roku 2015 sídlí ve Venuši ve Švehlovce na pražském Žižkově, kde se prezentuje současné živé umění s důrazem na autorské divadlo, společenskou odpovědnost a aktuálnost. To jsou také základní principy souboru, jehož umělecký šéf Michal Hába patří k nejtalentovanějším režisérům a autorům své generace. Divadlo získalo za své inscenace i přístup k tvorbě řadu ocenění (Cena Josefa Balvína, nominace na Cenu Divadelních novin v kategorii Inscenace roku, nominace na Cenu Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo) a je pravidelně zváno na významné české divadelní festivaly.

Roman Sikora (*1970, Třinec) je současný český dramatik, novinář, překladatel a pedagog, absolvent JAMU v oboru činoherní dramaturgie v ateliéru legendárního prof. Bořivoje Srby. Je autorem více než třiceti divadelních her, které se uvádí na českých i zahraničních scénách. Nejznámější - Zpověď Masochisty - byla uvedena v Polsku, Švýcarsku, Německu, Francii, Brazílii, Estonsku, Rusku a Itálii. Roman Sikora patří v současné době k nejkontroverznějším, ale také nejhranějším českým dramatikům.