Pavel Korbička | Taneční Kaligrafie E1c
11/1 - 30/6
y

DON foyer
út, čt 16.00 - 18.00 a hodinu před každým představením

Taneční kaligrafie E1c - 00:02:00 min, 2017, instalace, neony, 196 x 124 x 118 cm

Taneční kaligrafie E1c je prostorový lineární záznam tance realizovaného na jednom místě. Tancem rozpohybovaných pět základních bodů na těle tanečnice (hlava, ruce, nohy) bylo v 3D skeneru zaznamenáno jak prostorový obraz. Tento záznam tance v životním měřítku se stal předlohou k přesnému vytvarování plastiky ze skleněných neonových trubic. Výsledkem je průnik nehmotné světelné kresby a tělesnosti, jež zároveň zůstává klíčem k jejímu porozumění.

Světelná instalace Taneční kaligrafie E1c byla realizována v rámci Tvůrčího stipendia Ministerstva kultury České republiky.

Pavel Korbička (1972) je absolvent Akademie výtvarných umění v Praze. Od roku 1998 působí jako pedagog na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně v Ateliéru sochařství 2. Jeho světelné site-specific instalace, audiovizuální projekty i pohybové kaligrafie jsou založeny na zkoumání prostoru a možností jeho vnímání. Vystavuje od roku 1990 u nás i v zahraničí. Mezi autorovy trvalé realizace patří Nepravý úhel ve schodišťové hale Domu pánů z Kunštátu brněnského Domu umění, Vertikála 01 v kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku-Místku nebo Rytmizace prostoru v sídle SCOPE BLN v Berlíně. Široké veřejnosti se představil také na mezinárodním festivalu umění světla v Toruni nebo na výstavě u příležitosti milánského Expa v roce 2015. Žije a pracuje v Brně.