Příroda a krajiny Ománu
398. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
21/9/2023
čtvrtek 19.00
50 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

malý sál

Zoologové jihlavského muzea, manželé Klára a Pavel Bezděčkovi, nás vezmou do Ománu v jihovýchodním cípu Arabského poloostrova, který navštívili na třech studijních cestách. Čekají nás různé typy pouští, obří útesy, zatopená vádí, ztrácející se potoky, neznámý les baobabů, nečekaně pestrá fauna a liduprázdné pláže Indického oceánu. K tomu hrst cestovatelských zkušeností, rad a samozřejmě i spousta promítaných fotografií a krátké videoklipy.

Pořádáno ve spolupráci s městem Tábor a Blatským muzeem.r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.