PUDL A PUDR aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách
Geisslers Hofcomoedianten Praha
15/4/2024
pondělí 09.30
150 Kč

Představení proběhlo.

Určeno pro

SŠ a SOU

malý sál

Autor

Helena Koblischková, Tomáš Hanzlík, David Hlaváč

Režie

Petr Hašek

Hrají

Petr Šmíd, Vojtěch Franců, Eva Henel Burešová, Lucie Valenová/ Michaela Váňová, Tereza Bortlová/ Michaela Váňová, Bartoloměj Veselý

Délka představení

90 minut

www.geisslers.cz

Nově - barokní autorský muzikál inspirovaný pražskými divadelními událostmi z let 1617 a 1627. Divadlo roztančené v rytmu disco - opery.

Jeden je básník, druhý skladatel. Poznali okázalost karnevalů, slávu komedie i lesk italské opery. Divadlo mají v srdci i pod kůží a k tomu podědili geniální talent. Ale co s tím v Praze sedmnáctého století? Příběh bratrů, kteří potřebovali splatit otcův dluh, a proto (ne)ovlivnili dějiny českého barokního divadla.

Grandiózní, Energický, Inteligentní, Smyslně Svůdný, Laskavý, Empatický, Rytmický, Strhující, Hravý, Okázalý, Fantastický a především Komediální. Takový je soubor Geisslers Hofcomoedianten, který vznikl v roce 2002 v Kuksu při příležitosti založení festivalu barokního umění Theatrum Kuks. Ve své tvorbě propojuje barokní umění se současným divadlem. Vytvořil přes čtyřicet inscenací, navštívil řadu festivalů v ČR i zahraničí, založil putovní Festival zámeckých a klášterních divadel. Jeho pražskou domovskou scénou je Divadlo Vila Štvanice.