Rváčov - vontská komiksová sága
Richard Fischer jr.
1/10 - 31/10
y

DON galerie
út, čt 16.00 - 18.00 a hodinu před každým představením

výstava grafických listů

V 80. letech 20. století na Starém městě pražském party dětí objevily Foglarova románová Stínadla. Touha inspirovat se a hrát si na Vonty brzy přerostla ve vlastní svět plný neuvěřitelných a přitom skutečných dobrodružství. V dějinách české literatury se tehdy zrodil naprosto unikátní fenomén - dílo autora začalo žít vlastním divokým životem ještě za jeho života a s jeho vědomím.

Komiks Rváčov je příběhem těchto dětí, napůl fiktivní a napůl vycházející z autentického vyprávění pamětníků. Příběh generace, která zažila, poznala a objevila Staré město pražské v jedinečné historické době tak, jako už žádná generace po ní.


Richard Fischer jr. (*1968), Tábor
V osmdesátých letech se vyučil strojařině v Sezimově Ústí. Po vojně strávil další dva roky ve fabrice, než zběhl na školu Umění a managementu v Hostivaři na obor Propagační grafika. Od té doby se živí výtvarnou tvorbou na volné noze, věnuje se autorskému komiksu a přispívá ilustracemi do časopisů a knih. Dále se soustředí na tvorbu interiérů, včetně nástěnných maleb a dekorů a tisků na textil.


V sobotu 9. října v 18 hodin proběhne vernisáž výstavy v rámci Dne otevřených ateliérů. Vystoupí elektroakustické duo Bavor a Javor doplněné dalšími hosty.